לא על התוכן לבדו...

אודות, מאחורי הקלעים ומה הקשר?

תחום כתיבת התוכן הולך ומתרחב בשנים האחרונות ומתפרש על פני יותר ויותר נישות שונות. כיום, יותר מתמיד, התוכן משמש כמתווך העיקרי בין המוצר ללקוח הפוטנציאלי, במטרה לייצר דיאלוג פנימי עם הגולש ולהניע אותו לפעולה.

בהתאם לכך, בשיטוט ברשת ניתן לאתר לא מעט מאמרים המסבירים מדוע "התוכן הוא המלך" ואין ספור מדריכים המעניקים טיפים ליצירת התוכן האולטימטיבי. אין ספק שלרוב מדובר בתכנים אינפורמטיביים ופרקטיים המסייעים לבעלי עסקים וליוצרי תוכן רבים, אך לא פעם תהיתי לעצמי- האם בעידן האינסטנט והצ'ק ליסטס, יש גם מקום לתכנים אינפורמטיביים העשרתים שלא בהכרח מניעים לפעולה ולא מבטיחים לגולש הצלחה עסקית במינימום שעות עבודה ביום?

מאחורי הקלעים…

כשתכננתי להקים את הבלוג, לא הייתי בטוחה שיש לי מה לחדש בעניין, מלבד התשוקה העזה להקים נכס דיגיטלי משלי ברשת, לאחר כמה שנים טובות של פעילות אינטנסיבית ומגוונת בתחום התוכן. בסופו של דבר, לאחר מחשבות רבות, גיבשתי קונספט ספציפי והתחלתי לעבוד על תכנים משלי.

אך לאחר עבודה קשה, מציאת שם לבלוג והכנת הלוגו, נאלצתי להתמודד עם הסיוט שפוקד לא מעט בעלי אתרים ובלוגרים. מספר ימים לפני שהתחלתי לעבוד על יצירת הבלוג ברשת, גיליתי במקרה מגזין חדש בהרצה שנושא בדיוק את אותו השם… הדומיין אמנם לא היה תפוס, אך בכל זאת, היה לי חשוב לבחור בשם ייחודי שיתאר בצורה הטובה ביותר את הקונספט של הבלוג.

מיואשת וחסרת אנרגיה, המשכתי לשוטט לתומי ברשת ובאופן מקרי נתקלתי בשיר 'קשר הירח' של קורין אלאל. בזמן שתהיתי בנוגע לשם השיר ולמשמעות שלו, שמתי לב שהמילה 'קשר', מהווה אלמנט מרכזי בתכנים השונים המאכלסים את הבלוג שיצרתי. כפי שלאורך פעילותי המקצועית עסקתי בתוכן שנוגע בנישות שונות ומגוונות כמו- אמנות, מוסיקה, תיאטרון, בריאות, מדע וטכנולוגיה, כך גם התכנים שאני יוצרת במסגרת הבלוג מנסים בחלקם לעמוד על הקשר בין כתיבת תוכן לנושאים שונים מתחומים מגוונים, תוך התמקדות בפן ההיסטורי והפילוסופי של הדברים. ומכאן השם קשר התוכן…

חיפושיות התוכן בפעולה...

למרות הרצון העז להתבצר בזירה האינטלקטואלית ולהשאיר את נישת המדריכים בידי מומחים אחרים שמתורגלים יותר בעניין, החלטתי בסופו של דבר לשלב בין שני העולמות ולשתף גם מהידע שצברתי במסגרת תפקידי השונים, כך שהבלוג מכיל שתי קטגוריות מרכזיות- 'הקשר' ו- 'התוכן'.

תחת הקטגוריה- 'הקשר', ניתן למצוא מאמרים העשרתים/אינפורמטיביים שמתייחסים לקשר בין  כתיבת תוכן למושגים ולנושאים שונים כמו מוסיקה, אמנות וספרות, תוך מיקוד בהיבטים היסטוריים ובאלמנטים שונים.

ואילו הקטגוריה 'התוכן', תתמקד במדריכים ובתכנים אינפורמטיביים בנושאים שונים הקשורים לכתיבת תוכן, במטרה להעניק במה לתכנים ולז'אנרים שונים שלא בהכרח זוכים להתייחסות רחבה בזירת התוכן המקומית כמו- כתיבה מבוססת יח"צ ועוד.

בנוסף, לאחר שבשנים האחרונות שימשתי בין היתר כמבקרת תרבות ומאחר שתחום הבמה מאוד קרוב לליבי, החלטתי להקים קטגוריה מיוחדת של סקירת מופעים שתרכז סקירות של הצגות ומופעים שונים.

מעבר לפעילות השוטפת במסגרת הבלוג, אשמח לקבל הצעות לתכנים, רעיונות ואף לייעץ ולענות על שאלות ספציפיות הקשורות לתחום התוכן על כל גווניו.

מעט עלי...

אסנת יששכרוף.

ירושלמית במקור, חובבת מוסיקה, מילים וחתולים, בהתאמה.

בשנים האחרונות עוסקת בעיקר בכתיבה ועריכת תוכן בנישות שונות ומגוונות ובתחום היח"צ.

במסגרת תפקידי השונים התנסיתי  בז'אנרים שונים של כתיבה במגוון תחומים, החל מאמנות ותרבות ועד בריאות מדע וטכנולוגיה ועבדתי מול גופים גדולים בארץ ובחו"ל.

מאמינה בתהליכים, סולדת מנוסחאות קסם  וחסידה גדולה של שיטת הניסוי והטעייה.

אסנת תמונת פרופיל